fbpx
ESENYURT BELEDİYESİ BAŞKANLIK KATI PROJESİ

Katın başkanlık tarafından kullanılacak olması nedeniyle konsept tezatlık ilkesi üzerine kurgulanmıştır. Asansör holleri, sekreter ve özel kalem alanları ile bekleme holü modern ve yalın çizgilere sahip iken, makam kapısının ardında kalan makam odası beyaz renklerin hakim olduğu klasik detaylar ile
vurgulanmış ve mekana giren insanlar için makam ağırlığının hissedildiği, farklı tarzda bir alan haline getirilmiştir. Makam odası farklı görüşme biçimlerine olanak sağlayacak şekilde 3 farklı oturma düzeninde tasarlanmıştır.

Mekanın ortasında bulunan eğrisel perde kolon kendiliğinden mekan bölünmelerini ortaya çıkarmıştır. Bu kolon özel bir tasarım ile giydirilerek dekoratif bir seperatör görevi görmüştür. Giriş kapısı önünde ki zeminde bulunan farklı döşeme ve üstünde asılı olan avize girişi vurgulamaktadır. Makam masası manzaranın hakim olduğu yere konumlandırılmış, bu alanın hemen simetriğinde bulunan toplantı masası ve kitaplık diğer manzara noktasına yerleştirilmiştir. Binanın uç kısmında bulunan mekan sohbet ve oturma köşesi olarak düşünülmüştür.