fbpx

Liona Mimarlık Zuhal Aslan hakkında merak ettikleriniz ve Liona Mimarlık projelerini bu sayfamızda görebilir, Liona Mimarlık Zuhal Aslan ile iletişime geçebilir, yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Liona Mimarlık Hakkında Merak Ettikleriniz yazımız başlıyor. Şirketimiz, Mimar – Öğretim Görevlisi Zuhal Aslan’ ın 1996 yılında başlayan mimarlık yolculuğunun 20 yılı aşkın devam eden tecrübelerinin bir ürünüdür. Projeleri salt mimari olarak değil, disiplinler arası etkileşimli (elektrik, mekanik, statik vb.) bir bütün olarak tasarlamanın en doğru yol olduğuna inanır.

Liona Mimarlık Hakkında Merak Ettikleriniz ve Vizyonumuz; hastane, otel, ofis, konut, sosyal tesis, avm ve mağaza projeleri gibi pek çok farklı alanda, tasarım trendlerini takip eden yenilikçi, sürdürülebilir ve teknoloji temelli mekanlar oluşturmak ve var olanlara inovasyon temelli yenilerini eklemektir.

Liona Mimarlık Hakkında Merak Ettikleriniz ve Zuhal Aslan Kimdir ?

zuhal-aslan-kimdir-liona-mimarlikMimarlık mesleği ile 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık fakültesine girişi ile tanışmıştır. Bu tarihten sonra İzmir’ de çeşitli mimarlık ve iç mimarlık ofislerinde tasarım ve uygulama süreçlerini takip etmiştir. 2010 yılında mesleğine İstanbul’ da devam etme kararı almıştır. Bu karar ile birlikte mesleki bakış açısı değişmiş, büyük projelerde dizayn ve teknik ofis müdürlükleri yapmış, mimari ile birlikte diğer disiplinleri de yakından inceleme ve proje sürecine katma konusunda ciddi bir mesleki tecrübe edinmiştir. City Center Esenyurt Kamu ve Ticaret Merkezi, İstinye Üniversitesi Hastanesi-Liv Hospital Bahçeşehir , İstanbul Vizyon Kent-Kuyumcukent , İstanbul Esenyurt Üniversitesi, Yeni Moda Evleri, Torium AVM bunlar arasındadır. Edindiği tecrübelerin neticesinde kendi mimarlık ve iç mimarlık şirketini kurmuş, kendi markası ile tasarım ve uygulama süreçlerine devam etme kararı almıştır. Bu tarihten sonra konsept geliştirme, tasarım, danışmanlık ve uygulama süreçlerinde çalışmalarına hem mimari, hem de iç mekan projeleri ile devam etmektedir. Çalışmalarını yürüttüğü projelerden bazıları çeşitli ödüller almıştır. Aynı zamanda deneyimlerini genç nesillere aktarabilmek için İstanbul Esenyurt Üniversitesi’ nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

 

Liona Mimarlık Hakkında Merak Ettikleriniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir