fbpx
MEDICALITY HOSPITAL

İstanbul’ da uygulama süreçleri devam etmekte olan 7 000 m2 kapalı alana sahip 75 yataklı hastane binasına ait kat planları, sağlık bakanlığı yönetmeliklerine uygun olarak yeniden düzenlenmiştir.

AKBATI RESIDENCE MAVİ KULE

Akbatı Rezidans Mavi Kule’ de tasarlanmış stüdyo tipi dairede antrasit, gri ve sarı tonlar kullanılmıştır. Şömine ve TV aynı duvar üstüne yerleştirilmiş, mermer kaplama ve füme ayna ile hem estetik hem de mekan derinliği sağlanmıştır.

PELICAN HILL IHLAMUR EVLERİ VİLLA PROJESİ

İstanbul Bahçeşehir bölgesinde Pelikcan Hill Ihlamur Evleri içinde bulunan tek katlı bir villa için tasarlanmış iç mekan projemizde yalın hatlar, ince detaylar kullanılarak modern bir çizgi sunulmuştur. Renk olarak kızıl ve gri tonların hakim olduğu mekanda şıklık ve sadelik ön plandadır.

CITY CENTER HOME OFFICE RESIDENCE

Stüdyo tipi daire için sıcak renklerin hakim olduğu klasik detayların modernizm ile birleştirildiği
turkuvaz aksesuarlar ile renk dengesinin sağlandığı bir mekan tasarlanmıştır.

STAR BOWLING

Ahşabın sıcaklığı ile bowling hatlarında ki lineer vurguyu tavana yansıtan Star Bowling Projesi’ nde bowling kültürünün çıkış noktası olan Amerika’ ya ait klasik arabalar tasarımı desteklemiştir.

ESENYURT BELEDİYESİ KONUK AĞIRLAMA KATI

Belediye toplantılarının yapıldığı konuk ağırlama katı modern çizgiler ile klasik hatların harmanlanmasıyla oluşmuştur. Cephe hattı iki basamak yükseltilerek oturma, sohbet etme mekanı olarak planlanmıştır.

ESENYURT BELEDİYESİ BAŞKANLIK KATI PROJESİ

Katın başkanlık tarafından kullanılacak olması nedeniyle konsept tezatlık ilkesi üzerine kurgulanmıştır. Asansör holleri, sekreter ve özel kalem alanları ile bekleme holü modern ve yalın çizgilere sahip iken, makam kapısının ardında kalan makam odası beyaz renklerin hakim olduğu klasik detaylar ile
vurgulanmış ve mekana giren insanlar için makam ağırlığının hissedildiği, farklı tarzda bir alan haline getirilmiştir.

HDG VERGİ DANIŞMANLIĞI

Proje açık ofis, şef ve yönetici ofisi olarak üç ana mekanda kurgulanmıştır. Hakim renk kırık beyaz olarak seçilmiş, ahşap ve siyah mobilya tasarımları ile mekana kimlik kazandırılmak hedeflenmiştir.

TRIO GARDEN İSTANBUL

Trio Garden İstanbul projesi için örnek daire çalışmasıdır. 1+1 daire tipi için fonksiyonel, modern ve sıcak bir atmosfer oluşturulmak istenmiştir. Konsept ahşap, kemik ve turuncu renkler ile oluşturulmuş, doğru ölçekli mobilya ve ayna tercihleri ile kullanım alanı olduğundan daha geniş gösterilmiş ve maksim metrekareye ulaşmıştır.

P&T LAB BAHÇEŞEHİR

P&T LAB markasının ilk salonu için kurumsal kimlik ve konsept kurgusunun bir bütün olması hedeflendi. Markanın kurucusu sevgili Suna Engüdar ve genç ekibiyle ön görüşmeler yapıldıktan sonra mekanın ihtiyaçlarına uygun plan çalışmalarına başlandı.

STARKS COFFEE SHOP

Starks markası için 3 adet mağaza aynı konseptte tasarlanmıştır. Bu yeni konsept de karakteristik Starks ahşabı yanı sıra toros siyah mermer yoğun olarak kullanılmıştır.

AYDAROĞLU DÖVİZ PROJESİ

Bahçeşehir’ de Aydaroğlu Döviz firması için tasarlanmış yönetici ofisi alanında, firma yetkilisinin makam alanı olarak kullanabileceği, yüksek tavanlı, ahşap bitişler ile hareketlendirilmiş şık bir ofis kurgulanmak istenmiştir.

GYMSTOP

Işık oyunlarının hakim olduğu yeni bir Gymstop konseti…
Markanın bu yeni konseptinde yüksek tavanlar, beyaz ve bürüt beton duvarlar ile fon oluşturulmuş. Kullanıma göre farklı renkte ışık veren aydınlatmalar ile de mekanlara çekicilik kazandırmak hedeflenmiştir.

COSTA PROJESİ

Costa yeni oluşum göstermekte olan bir marka olduğundan proje sürecine; hem görsel açıdan çekim yaratacak hem ürünleri ön planda tutacak kadar sadelik içerecek hem de marka için kurumsal kimlik oluşturacak bir konsept kurgulamak hedeflendi. Bu sebeple mermer ve ahşap konseptin temel iki malzemesi olarak seçildi.

ESENYURT KAYMAKAMLIĞI

İstanbul Esenyurt’ ta bulunan kaymakamlık binasının son katında makam odası, seminer salonu ve ilgili birimlere ait mekanlar tasarlanmış, uygulama süreçleri yönetilmiştir.

SUPERSLOW ZONE BAHÇEŞEHİR

Proje süreci; konseptin oluştulması, uygulama projelerinin çalışılması ve yerinde uygulanması olarak üç ana başlık altında ele alınmıştır. Tasarımın, konforun ve fonksiyonelliğin ön planda olduğu bir proje yaratmak hedeflenmiştir.

KARAKÖY OTELİ

Son yıllarda Karaköy bölgesi turistik alanları, kafe ve barlarıyla
İstanbul’ un en uğrak yerlerinden biri. Bu proje, sokak ile bütünleşmiş, bölgenin çekici mekanlarından biri olabilecek butik bir şehir oteli olarak tasarlandı.

ÖZYURT AŞ. YÖNETİM OFİSİ

City Center Kamu ve Ticaret Merkezi rezidans bloğunda bulunan yönetim ofisi için sade ve şık bir inşaat şirketi tasarlamak hedeflendi.

KÜÇÜK ADIMLAR ANAOKULU YÖNETİCİ OFİSLERİ

Küçük adımlar anaokulu yönetici ofisi ve toplantı alanlarında binanın genel karakteri ile uyumlu olacak konsepti seçmek projenin çıkış noktası olmuştur. Annelerin çocuklarını güvenle bıraktıkları bu okul için kurumsal kimlikleri ve işletmeleri ile uyumlu, ev sıcaklığında mekanlar kurgulamak hedeflenmiştir.

FİKRET BAZ EVİ

Açık mutfaklı stüdyo tipi dairenin genç kullanıcısı için, tuğla gibi doğal malzemelerin yanı sıra endüstriyel mobilyaların sıcak görünümlü oturma elemanları ile harmanlandığı, günümüz trendlerini yakalayan fonksiyonel bir yaşam alanı tasarlanmak istenmiştir.

AYDIN & AYDIN AVUKATLIK ORTAKLIĞI PROJESİ

İstanbul Maltepe’ de bulunan 70 den fazla avukatın çalıştığı İstanbul’ un önde gelen markalarının marka ve patent süreçlerinin yönetildiği Aydın&Aydın Avukatlık Ortaklığı firmasının üç katında yaklaşık 800 m2’ lik alan yeniden düzenlenmiştir. İkinci bodrum katı hem yemekhane hem sosyal alan hem de çok amaçlı salon olarak dizayn edilmiştir. Birinci bodrum ve son kat alanları ise ofis ve toplantı alanlarına dönüştürülmüştür.

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ KATI PROJESİ

İstanbul Esenyurt Üniversitesi’ nin son katında vakıf başkanı ve mütevelli heyeti başkanı odaları, fuaye ve çok amaçlı salondan oluşan projedir. Fuaye ve salon mekanlarında  açık renkler, mermer ve parlak lake yüzeyler tercih edilmiş, giriş bölgesinde özel aydınlatma elemanları kullanılmıştır. Mütevelli heyeti başkanı odasında ise modern ve klasik detay bir arada yorumlanmıştır.

CITY CENTER KAMU ve TİCARET MERKEZİ PROJESİ

İstanbul Esenyurt’ ta bulunan Türkiye’ de ilk defa yorumlanmış hem rezidans, alış veriş merkezi gibi ticaret merkezlerini hem kamuya ait belediye ve kaymakamlık binalarını hem de bir vakıf
üniversitesini içinde barındıran 200 000 m2’ yi aşan projenin uygulama aşamalarında kısmi mekanlarda tasarım, projelendirme ve cephe projeleri superpose ve onay aşamaları.

STARKS ARÇELİK FABRİKA

Arçelik’ in Çerkezköy Fabrika Binası içinde bulunan markaya ait mekan için öncelikle iki ve üç boyutlu projeler ile tasarım süreci tamamlanmıştır. Markanın konseptinde bulunan duvar görselleri, tefriş elemanları, aydınlatmalar ile birlikte farklı bir zemin karo kaplaması ile konsept yeniden
yorumlanmıştır.

ESENYURT ÜNİVERSİTESİ B KAPISI GİRİŞ HOLÜ

Üniversite B kapısı girişi zeminlerinde siyah ve beyaz mermerlerden modern çizgilerde bir yönlendirme sağlanırken tavan ahşap kaplamalarında da benzer hareketler mekana bütünlük kazandırmıştır. Kurum kimliği ile örtüşen ve yoğun öğrenci sirkülasyonunu doğru yönetebilen bir mekan tasarlamak hedeflenmiştir.

MELTEM & REHA GÜR EVİ

Villanın iç mekan ve bahçe tasarımında öncelikli olarak evin kıymetli kullanıcılar Meltem Hanım ve Reha Bey ile toplantılar gerçekleştirdik, ihtiyaç ve stili anlamaya çalıştık. Amacımız kullanıcıların keyifle yaşayabilecekleri, mekânsal ihtiyaçlarına karşılık gelen, yeni bir bakış açısı ile kurgulanmış stil
sahibi ancak bir o kadar da sıcak bir ev yaratmak idi. Proje ve konsept aşamasına geçildiğinde mekanın fiziksel problemleri, yeni ihtiyaçlar hem iki boyutlu hem de üç boyutlu projeler ile
oluşturulup bütçe rakamlarıyla birlikte sunuldu ve onayların ardından uygulama aşamasına geçildi. Villanın iç mekanlarında ve bahçede gerçekleşen uygulamalar yaklaşık 20 gün içinde teslim edilerek uygulama süresi anlamında da başarılı bir iş gerçekleştirilmiş oldu.